Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 4 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4011.429.2021.2.SP
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
15 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 15 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania. Posiadam na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”) i rozliczam się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Na podstawie zawartej umowy o świadczenie usług z A. Sp. z o.o. z siedzibą w B. świadczę w ramach Umowy stale na rzecz Zleceniodawcy usługi polegające w szczególności na prowadzeniu prac badawczych, tworzeniu programów komputerowych i rozwiązań informatycznych, testowaniu i wdrażaniu rezultatów prac, opracowywaniu i prowadzeniu seminariów wewnętrznych. W ramach tej umowy przenoszę na A. Sp. z o.o. wszelkie prawa do rezultatów świadczenia Usług w ramach umowy, w szczególności prawa autorskie majątkowe i prawa pokrewne, prawa do wzorów, znaków towarowych, patentów, know-how, prawa do baz danych niespełniających kryteriów twórczości oraz wszelkie inne podobne prawa obowiązujące w dowolnym miejscu na świecie („Prawa Własności Intelektualnej”) bez ograniczeń czasowych i terytorialnych. Przejście Praw Własności Intelektualnej na Zleceniodawcę następuje w najszerszym możliwym zakresie niezwłocznie po powstaniu rezultatu świadczenia Usług (w szczególności po ustaleniu Utworu, niezależnie od jego ukończenia), bez konieczności dokonywania dodatkowych czynności prawnych. Jestem członkiem zespołu programistów ale kod programu tworzę wyłącznie na podstawie własnej wiedzy i zgodnie z wymaganiami klienta.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right