Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 3 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.39.2022.1.MSU

sposób obliczenia prewspółczynnika dla jednostki budżetowej powstałej z przekształcenia samorządowego zakładu budżetowego

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego  stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

24 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy  podatku od towarów i usług w zakresie sposobu obliczenia prewspółczynnika dla jednostki budżetowej powstałej z przekształcenia samorządowego zakładu budżetowego.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Z dniem 01 stycznia 2022 r. powstała w wyniku likwidacji z zamiarem przekształcenia samorządowego zakładu budżetowego, nowa jednostka budżetowa pod nazwą Samorządowy Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w … .

Jednostka ta, zgodnie z Uchwałą Nr  … Rady Gminy  … z dnia 12 października 2021 r., przejęła mienie, należności i zobowiązania zlikwidowanego zakładu budżetowego oraz kontynuuje działalność dotychczas prowadzoną przez ww. zakład.

Gmina  … jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem podatku VAT, a od 01.01.2017 r. podjęła scentralizowane rozliczenie podatku VAT wraz ze wszystkimi jednostkami organizacyjnymi. Jednostki organizacyjne Gminy w stosunku do nabywanych towarów i usług, które są wykorzystywane do wykonywania czynności zarówno opodatkowanych, zwolnionych, jak i niepodlegających opodatkowaniu, w celu wyodrębnienia kwot podatku naliczonego uprawniającego do obniżenia kwoty podatku należnego, zobowiązane są ustalić proporcję.

Ww. proporcja obliczana jest na podstawie art. 86 ust. 22 ustawy o podatku od towarów i usług, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2015 r. w sprawie sposobu określenia zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej w przypadku niektórych podatników.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00