Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 2 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.615.2021.2.AK

Czy Wnioskodawca nie doprowadzi do powstania zaległości podatkowej, o której mowa w art. 51 § 1 Ordynacji Podatkowej, rozpoznając przychód podatkowy w miesięcznych okresach rozliczeniowych (tj. na koniec każdego miesiąca) na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy o CIT?

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe i w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

22 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca nie doprowadzi do powstania zaległości podatkowej, o której mowa w art. 51 § 1 Ordynacji Podatkowej, rozpoznając przychód podatkowy w miesięcznych okresach rozliczeniowych (tj. na koniec każdego miesiąca) na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy o CIT. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 16 lutego 2022 r. (wpływ tego samego dnia).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest polską spółką prowadzącą działalność gospodarczą, świadczącą usługi w zakresie zarządzania danymi (…). Spółka dla swoich klientów (dalej: „Usługobiorców”) świadczy usługi w zakresie m.in.:

- opracowania i wdrażania strategii zarządzania zakupem (…), w tym:

- zarządzania ryzykiem, w tym wprowadzanie narzędzi do monitoringu strategii,

- dostarczania informacji rynkowych,

- monitoringu (…),

- zarządzania (…),

- doradztwa w negocjacjach kontraktów dotyczących (…),

- konsultacji bezpośredniej z Usługobiorcą poprzez wyznaczenie dedykowanego konsultanta,

- zarządzania danymi,

- monitorowania budżetu, wolumenów i faktur.

Spółka świadczy na swojej platformie różnego rodzaju usługi, z wskazanego powyżej zakresu, dając Usługobiorcom dostęp do odpowiednich narzędzi. W rezultacie, Usługobiorcy otrzymują dzięki platformie internetowej możliwość zarządzania danymi (…), wymiany informacji, stosowania (…), biblioteki dokumentów, zlecenia ustalania cen/potwierdzania faktur, (…), ofert dostawców, notowań ustalania cen, tworzenia tabeli i wykresów w globalnych portfoliach odbiorców usług, w tym m.in. przeglądania umowy, informacji dotyczących zarządzania ryzykiem (obliczenia budżetu w celu określenia ryzyka bądź zlecenia ustalania cen), przeglądu wydajności, informacji o rynkach, gdzie możliwy jest zakup (…), informacji dotyczących ram regulacyjnych w krajach, gdzie odbywa się zakup (…) oraz informacji w działalności (…).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00