Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 1 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.195.2021.2.AK

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 listopada 2021 r. wpłynął Pani wniosek z 4 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 lutego 2022 r. (wpływ 23 lutego 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o PIT i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Wnioskodawca prowadzi prace polegające na wytworzeniu prawa autorskiego do programu komputerowego (w tym jako współtwórca działający w ramach zespołu projektowego) - za które otrzymuje wynagrodzenie - w ramach następującego niżej wskazanego projektu.

• Nazwa Projektu: Moduły testowe.

• Cel i oczekiwany rezultat prac: ,

Tworzenie aplikacji/programów komputerowych do testowania innych aplikacji.

• Głównych obszar badawczy oraz opis problemów i wyzwań technologicznych:

1)Jak tworzyć i udoskonalać proces tworzenia programów i aplikacji testowych, aby zapewnić możliwie najwyższą jakość oprogramowania.

2)Dobór typów, poziomów i odpowiedniej technologii do tworzonych programów i aplikacji testowych, w zależności od przedmiotu, który będzie podlegał procesowi testowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00