Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.997.2021.1.KK

brak prawa do odliczenia VAT naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług na potrzeby realizacji inwestycji

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

31 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 31 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia VAT naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług na potrzeby realizacji inwestycji pn. „…”. Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 23 lutego 2022 r. (data wpływu 23 lutego 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Miasto (dalej: „Miasto”) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Miasto jako jednostka samorządu terytorialnego, jest odpowiedzialne m.in. za realizację projektów inwestycyjnych, których przedmiotem jest budowa, rozbudowa oraz modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej na terenie Miasta, a także ochrona środowiska i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Miasto w 2021 r. zakończyło realizację inwestycji pn. „…” (dalej: „Inwestycja”). Inwestycja została sfinansowana zarówno ze środków własnych Miasta, jak i ze środków zewnętrznych. W tym zakresie Miasto podpisało z Samorządem Województwa umowę nr (…) z dnia 13 maja 2019 r. na dofinansowanie realizacji inwestycji, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020.

Zrealizowana przez Miasto inwestycja polegała na modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie Miasta poprzez m.in. wymianę wcześniej wykorzystywanych opraw drogowych na oprawy LED, przy jednoczesnym wdrożeniu systemu zarządzania i sterowania oświetleniem ulicznym. Powyższe działanie zgodnie z zamiarem Miasta pozwoliło na poprawę stanu środowiska przyrodniczego, w tym przede wszystkim poprawę jakości powietrza w skali lokalnej, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i kosztów związanych z utrzymaniem oświetlenia ulicznego przez Miasto oraz równocześnie przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców korzystających z dostępnej infrastruktury liniowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00