Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4011.26.2022.2.GL

preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

24 stycznia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 24 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi  na wezwanie – pismem z 16 lutego 2022 r. (wpływ 16 lutego 2022 r.) Treść wniosku  jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną  w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem  jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania.

Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o PIT i rozlicza się  na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Wnioskodawca świadczy usługi jako niezależny deweloper oprogramowania.  Obecnie świadczy usługi na rzecz polskiej spółki (dalej jako Spółka). Wnioskodawca tworzy oprogramowanie dla Spółki, które to Spółka udostępnia swoim klientom.

Wnioskodawca tworzy oprogramowanie w językach: T., S., H..  Wnioskodawca tworzy oprogramowanie dla przemysłu, określane czasem jako „P.”, do komunikowania i współdziałania pomiędzy różnymi urządzeniami/maszynami znajdującymi się w danym przedsiębiorstwie oraz pozwalającym na komunikację/interakcję urządzeń/maszyn z człowiekiem.

Wnioskodawca tworzył między innymi takie oprogramowanie:

- system ewidencji analiz laboratoryjnych, w tym testów dla oceny organoleptycznej badanych próbek, w celu identyfikacji odchyleń jakościowych w procesie produkcyjnym;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00