Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.878.2021.1.JG

Stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

25 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca prowadzi indywidualną działalność gospodarczą od 5 maja 2021 roku zarejestrowaną pod NIP: …. Wnioskodawca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w myśl art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej przywoływana jako PIT) oraz jest czynnym podatnikiem VAT.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą pod wiodącym kodem PKD: 62.01.Z - działalność związana z oprogramowaniem. Pozostały rodzaj prowadzonej działalności to PKD: 62.02.Z - działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki. Wnioskodawca jako formę opodatkowania podatkiem dochodowym wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca jako analityk biznesowy/menedżer produktu świadczy na rzecz swojego kontrahenta usługi składające się z dwóch typów:

1)PKWiU 62.01.12 - Usługi związane z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych. Świadczone usługi polegają na prowadzeniu warsztatów i spotkań z klientami kontrahenta, na którego rzecz świadczone są usługi. Podczas spotkań świadczone są usługi polegające na analizie: procesów gospodarczych zachodzących w firmie klienta, działalności biznesowej klienta, produktu (systemu informatycznego) bądź usługi klienta w celu określenia jego wymagań i potrzeb. Wnioskodawca wspiera klienta w doprecyzowaniu jego potrzeb. Doradza możliwości rozwiązań poszczególnych wymagań. Doradztwo nie polega na doradzaniu w zakresie rozwiązań technicznych, ani architektury systemu. Usługi doradcze świadczone przez Wnioskodawcę polegają na analizie konkretnych wymagań klienta względem ich potencjału i możliwości ich spełnienia, a także ocenie wpływu wprowadzanych zmian na działalność klienta. Po określeniu potrzeb klienta Wnioskodawca tworzy dokumentację, w której opisuje wymagania klienta. Wnioskodawca opisuje definicje poszczególnych wymagań oraz nanosi niezbędne zmiany w uzgodnieniu z klientem. Tworzy dokumentację opisującą biznes klienta oraz procesy zachodzące w firmie, które są kluczowe do opisywania wymagań i dalszej pracy nad nimi. Następnie przygotowuje specyfikację projektową: tworzy raporty, dokumentacje, notatki oraz prezentacje, które pozwalają zauważyć korzyści płynące z planowanych zmian w procesach i systemach klienta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00