Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.43.2022.2.JG
zwolnienia z podatku VAT świadczenia usług coachingu
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
26 stycznia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 26 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy, przez podmiot świadczący usługi coachingu. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 lutego 2022 r. (data wpływu 7 luty 2022 r.) Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Planuje Pan rozpocząć działalność nierejestrową polegającą na świadczeniu usług w zakresie coachingu głównie dla osób indywidualnych, ale też dla firm. Będzie Pan chciał organizować spotkania w formie online dla graczy gry komputerowej „(…)”. Przedmiotowa usługa coachingu będzie polegać na analizowaniu gry oraz udzielaniu wskazówek, które będą miały na celu pomóc graczom w osiągnięciu postępów w grze.
W uzupełnieniu do wniosku wskazał Pan, że nie jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT. Nie prowadził Pan ani nie prowadzi działalności gospodarczej. W roku 2022 zamierza Pan rozpocząć działalność nierejestrową, zatem wartość sprzedaży z tytułu planowanej działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług w zakresie coachingu nie przekroczy w roku podatkowym kwoty 200 000 zł, w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej. Nie będzie Pan dokonywał w prowadzonej działalności dostawy towarów. Nie będzie Pan również świadczył usług wymienionych w art. 113 ust. 13 ustawy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right