Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4011.470.2021.1.RK

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

28 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 19 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (tzw. IP Box).

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca prowadzi od 01.11.2019 r. jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEIDG, której przedmiotem jest m.in. działalność związana z oprogramowaniem. Wnioskodawca od początku tj. od 01.11.2019 r. prowadzi działalność zmierzającą do wytworzenia programów komputerowych.

Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”). Działalność jest przez Wnioskodawcę realizowana z terytorium Polski.

Wnioskodawca w ramach zawartej umowy współpracy ze spółką prawa bułgarskiego (dalej: „Spółka”) — tworzy Oprogramowanie. Wnioskodawca ma zawartą umowę ze Spółką, nie ma natomiast zawartej umowy z Kontrahentem/ami Spółki.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca na podstawie posiadanej wiedzy z zakresu technologii informatycznych oraz doświadczenia w zakresie przygotowywania rozwiązań związanych i tworzeniem programów komputerowych, realizuje zlecenia programistyczne na rzecz Spółki/jej Kontrahentów. Wnioskodawca zajmuje się tworzeniem oprogramowania do urządzeń sieciowych (routerów). Do zadań Wnioskodawcy należy dodawanie nowych funkcjonalności, zapewnienie działania funkcjonalności na nowych platformach sprzętowych, jak również zmiany w wewnętrznej architekturze samego oprogramowania. Zadania Wnioskodawcy polegają na dodawaniu nowych modułów oprogramowania w oparciu o wymagania dostarczane przez Spółkę/jej Kontrahentów wspierających nowe rozwiązania sprzętowe i funkcjonalne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00