Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.704.2021.2.MPE

Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej (Bony SPV)

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

2 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 28 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 9 lutego 2022 r. (wpływ 10 lutego 2022 r.).Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest spółką prawa handlowego z siedzibą w Polsce i czynnym podatnikiem VAT w Polsce. Przedmiotem przeważającej działalności Spółki jest organizacja i zarządzanie multipartnerskim programem lojalnościowym pod nazwą PAYBACK (dalej: „Program”).

Zasady działania Programu

Program, będący przedmiotem niniejszego wniosku, adresowany jest do Polskich podmiotów. W programie uczestniczą dwa typy podmiotów. Uczestnikami programu są przedsiębiorcy - tj. podmioty prowadzące na terenie Polski działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży różnego rodzaju towarów i usług za pośrednictwem sklepów stacjonarnych lub sklepów online, będący zarejestrowanymi w Polsce czynnymi podatnikami VAT (dalej: „Partner Programu”). Partnerzy Programu stanowią szerokie grono podmiotów gospodarczych, którzy w celu poszerzenia swojej działalności i uatrakcyjnienia swojej oferty uczestniczą w multipartnerskim programie lojalnościowym.

Drugim typem uczestników są klienci tj. osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, nabywające u Partnerów Programu różnego rodzaju towary i usługi (dalej: „Konsumenci”). Po przystąpieniu do Programu, Konsumenci są uprawnieni do zbierania punktów lojalnościowych przy zakupach towarów i usług oferowanych przez Partnerów Programu, dzięki czemu mogą także korzystać z atrakcyjnej oferty Programu i mają możliwość zdobycia nagród.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00