Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.1172.2021.2.MR

interpretacja indywidualna dotycząca możliwości rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 8 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 3 lutego 2022 r. (data wpływu 8 lutego 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

I. Zdarzenie przyszłe

Na podstawie art. 14b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm. dalej: „Ordynacja podatkowa"), ... zamieszkały przy ul. ……, dla której właściwym organem podatkowym jest Naczelnik Urzędu Skarbowego YYY z adresem przy ul. ….., wnosi o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

Planuje Pan w przyszłości zmienić formę opodatkowania dla jednoosobowej działalności gospodarczej prowadzonej od 4 listopada 2019 r. pod firmą „XYX”, prowadzoną pod adresem …….., zarejestrowaną w CEIDG pod numerem NIP: ….. i numerem REGON: ….. Będzie Pan podlegał nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1426 ze zm. - dalej: ustawa o PIT).

Nie będzie Pan opłacać podatku w formie karty podatkowej ani nie będzie korzystać z okresowego zwolnienia od podatku dochodowego. Nie będzie Pan prowadzić apteki, działalności w zakresie kupna i sprzedaży wartości dewizowych, działalności z zakresu handlu częściami i akcesoriami do pojazdów mechanicznych, nie będzie wytwarzać wyrobów opodatkowanych podatkiem akcyzowym. Nie będzie Pan też świadczyć usług na rzecz byłego pracodawcy. Także Pana planowany przychód nie powinien przekroczyć 2 mln euro.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00