Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.1158.2021.2.KF

Podatek od dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP Box).

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 13 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 lutego 2022 r. (wpływ 10 lutego 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą (…), zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej od 3 sierpnia 2018 r. Przedmiotem Jego działalności jest tworzenie i rozwijanie programów komputerowych. Działalność Wnioskodawcy zgodnie z wpisem do CEIDG jest sklasyfikowana w przeważającej części jako PKD 62.01.Z Działalność związana z oprogramowaniem.

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym rozliczającym podatek dochodowy na podstawie art. 30c ustawy z dnia 16 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. Dz. U. 2019 poz. 1387 - dalej: updof). Dla celów rozliczania podatku dochodowego Wnioskodawca prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Wnioskodawca jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Wnioskodawca w swojej działalności gospodarczej zajmuje się integracją danych z systemu (…) w czasie rzeczywistym z aplikacjami klientów końcowych, którzy do systemu (…) nie mają bezpośredniego dostępu. Dostęp ten następuje za pośrednictwem platformy, na bazie której rozwijane jest oprogramowanie, tj. (…).

Wykonywana działalność polega na tworzeniu kodu integrującego dane przekazywane z systemu (…) z wymaganiami klientów używających różnego rodzaju aplikacji. Zadanie to dodatkowo wiąże się z regularnym ulepszaniem istniejących rozwiązań, tworzeniem nowych rozwiązań usprawniających integracje danych i szybsze ich udostępnianie klientom końcowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00