Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.191.2021.1.AK

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

26 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 18 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca od (…) 2013 roku prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą (…), zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której głównym przedmiotem jest działalność związana z oprogramowaniem (62.01.Z). Przy czym działalność badawczo-rozwojowa, w ramach której Wnioskodawca wytwarza kwalifikowane IP prowadzona jest przez niego od samego początku rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Wnioskodawca posiada dwóch kontrahentów i wykonuje prace na rzecz tych podmiotów. Usługi świadczone są przez Wnioskodawcę w Polsce, gdzie posiada on miejsce zamieszkania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wnioskodawca rozlicza się na zasadach ogólnych.

W ramach zawartych umów, Zleceniobiorca zajmuje się rozwojem zintegrowanego systemu informatycznego o nowe funkcjonalności. Tworzone przez Zleceniobiorcę funkcjonalności umożliwiają wykonywanie określonych procesów biznesowych.

Samodzielnie, w oparciu o tworzone przez siebie narzędzia oraz w oparciu o narzędzia sporządzone przez inne osoby, tworzy oprogramowanie, a także zajmuje się implementacją przyjętych rozwiązań. W późniejszym etapie zajmuje się również utrzymaniem i naprawianiem zaistniałych błędów. Podejmowane przez Wnioskodawcę czynności służą również zbadaniu prawidłowości wdrożonych rozwiązań i są nierozłączną funkcją pisania nowego oprogramowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00