Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.196.2021.2.AK
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
29 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 29 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 lutego 2022 r. (wpływ 10 lutego 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Przedmiotem niniejszego wniosku jest stan faktyczny przedstawiony poniżej:
(…) (dalej: Wnioskodawca):
Od dnia (…) 2021 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie tworzenia oprogramowania i doradztwa w zagadnieniach informatycznych, opodatkowaną podatkiem na zasadach ogólnych,
posiada miejsce zamieszkania na terytorium Polski i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu,
nie posiada statusu centrum badawczo - rozwojowego, o którym mowa w art. 17 ustawy z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.
Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczy usługi programistyczne, polegające na tworzeniu, poprawianiu i rozwijaniu programów/aplikacji komputerowych.
Wnioskodawca tworzy od podstaw oprogramowanie z wykorzystaniem narzędzia (…), mające umożliwić dostarczenie danych o (...) z głównego systemu (…) do repozytorium danych oraz do bazy danych.Aby zapewnić wymaganą użyteczność danych składowanych w depozytorium danych oprogramowanie wytwarzane przez Wnioskodawcę wykonuje szereg transformacji danych, w tym również dla części odnoszącej się do firmy, wyznaczanie i tworzenie pełnej historyzacji, co jest zupełnie nową funkcjonalnością w departamencie (…). Umożliwi to późniejszą analizę danych o (...) w czasie. Dane zawarte w bazie danych zapewnią swoisty bufor, który umożliwi aplikacjom trzecim dostęp do aktualnych danych (…) w sposób szybki oraz ciągły (24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu). Aktualnie działające rozwiązanie ma duże ograniczenia co powoduje, że zapytanie o dane trwa bardzo długo i wielokrotnie kończy się błędem oraz dodatkowo dane aktualizowane są raz dziennie (w nocy). Powoduje to, że nie ma możliwości wprowadzenia danych oraz następnie pozyskania tych samych danych tego samego dnia, a to skutkuje spowolnieniem wielu procesów w firmie, gdzie dane o (…) są niezbędne. Proces pozyskania danych z głównego systemu (…) oraz umieszczenie danych w depozytorium danych oraz bazie danych jest procesem (programem) całkowicie nowym w firmie dla której usługi świadczy Wnioskodawca.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right