Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.980.2021.3.RK

Opodatkowania przychodów zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

11 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 11 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania przychodów zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 17 stycznia 2022 r. (wpływ 17 stycznia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

W dniach 13 stycznia 2021 r. - 12 lutego 2021 r. oraz 26 kwietnia 2021 r. - 25 czerwca 2021 r. Wnioskodawca był zatrudniony na stanowisku lekarza w ramach umowy o pracę (pełen etat) w Szpitalu. Do pracy tej został oddelegowany przez Wojewodę (tj. zmuszony) w ramach walki z epidemią COVID-19. Wówczas Szpital był przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny, a więc każdy z oddziałów szpitalnych był oddziałem chorób zakaźnych. Zadaniem Wnioskodawcy była opieka nad chorymi z chorobą zakaźną COVID-19 więc pracował i wykonywał obowiązki poza Jego kompetencjami zawodowymi. Z wykształcenia jest bowiem lekarzem specjalistą chorób wewnętrznych, dziedziny medycyny zupełnie odmiennej od specjalizacji w zakresie chorób zakaźnych. Nie mógł jednak tej pracy odmówić - pomimo Jego niechęci i braku uprawnień. Zgodnie z polskim ustawodawstwem, wojewoda miał prawo wydać takie postanowienie. Co więcej, forma zatrudnienia (umowa o pracę) również jest narzucona przez polskie prawo, nie mógł więc wybrać np. umowy cywilno-prawnej w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00