Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 4 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.709.2021.2.PSZ
IP BOX.
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej 5% stawką podatkową. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – w dniu 18 stycznia 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą od 2006 r. zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest Działalność związana z oprogramowaniem - przeważający kod PKD: 62.01 Z. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 i 1a ustawy o PIT i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, opodatkowując dochód podatkiem liniowym wg stawki 19 %, o której mowa w art. 30c wyżej wymienionej ustawy. Wnioskodawca nie nabywa wyników prac badawczo - rozwojowych prowadzonych przez inne podmioty, ani praw autorskich od innych podmiotów.
Dnia 11 grudnia 2020 r. Wnioskodawca zawarł ze Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością umowę o współpracy, a następnie umowę „dotyczącą przeniesienia praw autorskich w związku z umową o współpracy" do której, w sprawach nieuregulowanych, mają zastosowanie postanowienia tej umowy. Przedmiotem umowy o współpracy jest świadczenie usług programistycznych, określa ona również wynagrodzenie oraz warunki współpracy. Przedmiotem umowy o przeniesienie praw autorskich jest natomiast doprecyzowanie okoliczności i pól eksploatacji dotyczących przenoszenia.
W ramach działalności rozwojowej prowadzonej przez Wnioskodawcę w 2021 r. powstały dwa systemy komputerowe dla sp. z o.o. Pierwszy z nich o nazwie ... wspomaga zarządzanie rekrutacją nowych pracowników oraz aktualizację informacji o już obecnych. W tej aplikacji zostały zaprogramowane następujące funkcjonalności:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right