Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 1 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.766.2021.2.EB
Opodatkowanie sprzedaży ruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży ruchomości jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
18 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 9 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania sprzedaży ruchomości. Uzupełnił go Pan – pismem z 17 stycznia 2022 r. (wpływ 25 stycznia 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
W związku z faktem, iż w dniu 3 sierpnia 2020 r. Spółka (...) Sp. z.o.o. (poprzednio (...) Sp. z o.o.), NIP: (...), REGON: (...), KRS (...) z siedzibą (…) została wykreślona z rejestru podatników podatku od towarów i usług, zwrócił się Pan z pytaniem, czy sprzedaż zajętych ruchomości protokołem zajęcia z dnia 5 czerwca 2020 r., których sprzedaż nastąpiła 10 lutego 2021 r. miała nastąpić z doliczeniem podatku VAT.
W odpowiedzi na tak zadane w wezwaniu pytania:
1.Jaka/jakie dokładnie ruchomość/ruchomości były przedmiotem postępowania egzekucyjnego?
2.Kiedy dłużnik nabył ruchomość/ruchomości będącą/będące przedmiotem postępowania egzekucyjnego i na podstawie jakiej umowy (jakiego tytułu prawnego)?
3.W jaki sposób, do jakich celów (w tym na potrzeby własne) dłużnik od dnia nabycia do dnia sprzedaży wykorzystywał ruchomość/ruchomości będące przedmiotem postępowania egzekucyjnego?
4.Czy ruchomość/ruchomości będące przedmiotem postępowania egzekucyjnego były wykorzystywany przez dłużnika w prowadzonej działalności gospodarczejw rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2021 r.poz. 685 ze zm.) czy do celów innych niż działalność gospodarcza?
5.Czy ruchomość/ruchomości będące przedmiotem postępowania egzekucyjnego były wykorzystywane przez dłużnika wyłącznie na cele działalności zwolnionej od podatku? Jeśli tak, to do jakiej działalności zwolnionej? Należy wskazać podstawę prawną zwolnienia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right