Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.514.2021.2.BS

możliwość skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe w części dotyczącej ustalenia, czy w związku z uzyskaniem od 1 maja 2021 r. przez Spółkę statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych wskazane w części opisowej przez Spółkę koszty są dla niej kosztami uzyskania przychodu z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, natomiast w pozostałym zakresie jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 15 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Uzupełniliście go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 19 stycznia 2022 r. (wpływ 20 stycznia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca (dalej: „Spółka”) jest spółką, której komplementariuszem jest S. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiadającą 1% udziałów a komandytariuszami Spółki są osoby fizyczne. Spółka w związku z wejściem w życie przepisów ustawy z dnia 28 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw (dalej jako: „ustawa nowelizująca”), w świetle znowelizowanego art. 1 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych jest podmiotem, do którego od 1 stycznia 2021 r. stosuje się przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”). Zgodnie jednak z art. 12 ust. 2 ustawy nowelizującej, Spółka podjęła decyzję, aby przepisy ustawy o CIT, w brzmieniu nadanym ustawą nowelizującą, stosować do Spółki oraz przychodów i kosztów związanych z uczestnictwem w Spółce począwszy od dnia 1 maja 2021 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00