Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.847.2021.3.MZ
wydanie interpretacji dotyczącej IP Box
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest :
· nieprawidłowe w części dotyczącej zaliczenia kubków do kawyza koszty bezpośrednio powiązane z wytwarzaniem, ulepszaniem czy rozwojem oprogramowania i uwzględnienia ich we wskaźniku Nexus
· prawidłowe – w pozostałym zakresie.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
28 września 2021 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwania – pismami : z 6 grudnia 2021 r. (data wpływu 6 grudnia 2021 r.) oraz z dnia 21 grudnia 2021 r. (data wpływu 21 grudnia 2021 r.).
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystapili z wnioskiem
1) Zainteresowany będący stroną postępowania
R.T.
2) Zainteresowany niebędący stroną postępowania :
G.S.
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawcy są wspólnikami spółki (…) SPÓŁKA JAWNA, wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców KRS w dniu 18 lutego 2014 r., pod numerem KRS: (…) i numerem NIP: (…), prowadzonej pod adresem (…) (dalej jako Spółka). Przedmiotem przeważającej działalności Spółki jest działalność związana z oprogramowaniem. Przedmiotowa działalność dotyczy tworzenia, ulepszania i modyfikacji programów komputerowych lub ich części, które według ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U.2018.1191 t.j. ze zm., dalej zwanej „ustawą o PAIPP") są utworami. Wnioskodawcy mają nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1387, dalej zwana „ustawą o PIT”). Na podstawie art. 14b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r. poz. 900 ze zm. ) Wnioskodawcy wnoszą o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnej stawki opodatkowania 5% na podstawie art. 30ca ustawy o PIT. Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 14b § 3 Ordynacji podatkowej, poniżej przedstawiony zostanie wyczerpujący opis stanu faktycznego, gdzie Wnioskodawcy opiszą prowadzoną działalność w branży informatycznej, następnie pytania interpretacyjne wraz ze stanowiskiem Wnioskodawców w sprawie oceny prawnej zaistniałego stanu faktycznego. Na podstawie art. 67 ust 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 r., Nr 24 poz. 83) Spółka zawiera umowy licencji niewyłącznej, w których udzielając licencji nie ogranicza udzielenia przez nią upoważnienia innym osobom do korzystania z utworu na tym samym polu eksploatacji. Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawców jest wytwarzanie, rozwijanie oraz ulepszanie programów komputerowych. Wnioskodawcy realizują projekty programistyczne począwszy od etapu analizy potrzeb użytkowników, poprzez projektowanie, implementację, testy, wdrożenie oraz asystę przy uruchomieniach testowych i produkcyjnych. W dalszych etapach świadczone są usługi wsparcia w modernizacji wdrożonych systemów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right