Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4011.182.2.KP

Wydanie interpretacji indywidualnej dot. IP BOX

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

23 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 3 stycznia 2022 r. (wpływ tego samego dnia za pośrednictwem platformy ePUAP). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od 26 października 2021 r. Zawarł on umowę o świadczenie usług. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone i rozwijane pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: „Oprogramowaniem”).

Wnioskodawca za przykład tworzonego Oprogramowania wskazuje implementację systemu pozwalającego na synchronizację czasu na urządzeniach mobilnych (których zegar systemowy ze względu na ograniczenia sprzętowe, poziom naładowania baterii i różnice temperatur posiada kiepską dokładność) aby uzyskać synchronizację czasu na poziomie 1ms, synchronizując czas przez Internet. Kolejnym przykładem nad którym pracuje Wnioskodawca jest zaprojektowanie kompleksowego systemu pozwalającego pośród wielu baz przechowujących dane ujednolicić wyszukiwanie i w optymalny sposób zbudować system autoryzacyjny dostępu do zasobów. W dużej mierze są to rozwiązania skierowane do firm zajmujących się streamingiem w bardzo konkretnej specyfikacji firmy dla której pracuje Wnioskodawca. Innowacyjność polega przede wszystkim na wykorzystaniu najnowszych narzędzi i technologii do uzyskania jak najlepszej wydajności. W podanej powyżej branży streamingowej Wnioskodawca dąży do osiągnięcia streamingu na żywo, który na tę chwilę obarczony jest pewnym opóźnieniem, na które wpływa wiele czynników. Projektując nowe rozwiązania optymalizujące elementy systemu Wnioskodawca zmniejsza to opóźnienie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00