Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4011.183.2021.2.BB

Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej IP BOX

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

1 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 15 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 grudnia 2021 r. (wpływ tego samego dnia za pośrednictwem platformy ePUAP). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Od 1 kwietnia 2018 r. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, której przedmiotem są usługi związane z doradztwem w zakresie informatyki oraz wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca świadczy usługi konsultingowe i programistyczne dla zleceniodawców: L. Spółka z o.o. NIP (…), S. Sp. z o.o. NIP (…), R. nr (…). Na zamówienie zleceniodawcy Wnioskodawca przenosi każdorazowo autorskie prawa majątkowe do tego oprogramowania na zleceniodawcę, za co otrzymuje wynagrodzenie. Oprogramowanie to służy usprawnianiu, optymalizacji, oraz automatyzacji procesów biznesowych zleceniodawcy.

Działalność Wnioskodawcy, polegająca na doradztwie oraz wytwarzaniu oprogramowania, jest działalnością o charakterze badawczo-rozwojowym, ponieważ oprogramowanie opracowywane jest każdorazowo dla konkretnego klienta zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami i wyklucza zastosowanie oprogramowania dostępnego już na rynku. W konsekwencji, każdy system jest unikalny i ma zindywidualizowany charakter. Wytworzenie oprogramowania każdorazowo jest poprzedzone szczegółową analizą indywidualnych potrzeb danego klienta, zapoznaniem się ze specyfiką jego branży oraz zbadaniem i zaprojektowaniem możliwych rozwiązań, a następnie dobraniem odpowiednich technologii do wdrożenia tych rozwiązań.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00