Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.430.2021.1.MC
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inewestycji - Budowa Sali Wiejskiej.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
29 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 29 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją przedmiotowego zadania.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Gmina (...) (dalej: Gmina lub Wnioskodawca) jest zarejestrowana na potrzeby podatku od towarów i usług (dalej: VAT) jako podatnik VAT czynny.
Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (dalej: ustawa o samorządzie gminnym), Gmina wykonuje zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność. Jednocześnie w myśl art. 6 ust. 1 cytowanej ustawy, do zakresu działania Gminy należą wszystkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym, niezastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotów. Do zadań własnych Gminy należy zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty stosownie do art. 7 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym.
Gmina realizować będzie inwestycję mającą na celu budowę sali wiejskiej w (...) (dalej: Inwestycja lub Zadanie).
Na realizację Inwestycji Gmina pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) – nazwa Zadania to „(...)”.
W ramach realizacji Inwestycji powstanie obiekt sali wiejskiej na działce, na której zlokalizowane jest już boisko sportowe i słupy oświetleniowe. Projektowany budynek sali wiejskiej będzie budynkiem parterowym, niepodpiwniczonym. Wzniesiony zostanie w technologii tradycyjnej. Zlokalizowane w nim będą: biuro, sanitariaty, kuchnia, kotłownia, magazyn, sala oraz korytarz i przedsionek. Budynek przystosowany będzie do przebywania osób niepełnosprawnych poprzez pochylnię dla osób niepełnosprawnych, odpowiednie drzwi wejściowe oraz przestrzeń manewrową. W budynku zaprojektowano także toaletę dla osób niepełnosprawnych. Na terenie działki zaprojektowano również 6 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych, miejsce składowania odpadów stałych, niską zieleń w postaci trawników.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right