Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 5 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4011.193.2021.2.BB

Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej IP BOX

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

24 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 22 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 20 grudnia 2021 r. (wpływ tego samego dnia za pośrednictwem platformy ePUAP). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą od 2014 roku zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z oprogramowaniem - przeważający kod PKD: 62.01.Z. Wnioskodawca świadczy usługi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz posiada na terytorium RP nieograniczony obowiązek podatkowy. Rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, opodatkowując dochód na zasadach ogólnych (skala podatkowa). Wnioskodawca nie nabywa wyników prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez inne podmioty, ani praw autorskich od innych podmiotów.

Wnioskodawca nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego określonego w ustawie z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej. Wnioskodawca świadczy usługi bez wykorzystania pracy innych osób, nie zatrudnia pracowników ani podwykonawców oraz innych osób trzecich.

Dnia (...) 2020 r. Wnioskodawca zawarł umowę o świadczenie usług (współpracy) ze Sp. z o.o. z siedzibą w (…), wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w (…) pod numerem KRS (…), NIP: (…).

Na podstawie zawartej umowy o świadczenie usług ze Sp. z o.o. Wnioskodawca świadczy usługi programistyczne. Kontrahent Wnioskodawcy – Sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą i dostawą zamówionych przez klientów komponentów do ich systemów informatycznych oraz specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania (systemów informatycznych, aplikacji, komponentów) dla szpitali oraz laboratoriów. W 2021 r. Wnioskodawca w ramach powyższej umowy jako programista współuczestniczył w wytwarzaniu nowej wersji aplikacji (…), która będzie używana przez duże laboratoria diagnostyczne do integracji pomiędzy różnymi modułami aplikacji laboratoryjnych oraz do komunikowania się z zewnętrznymi aplikacjami. Aplikacja służy do integracji zarówno pomiędzy różnymi modułami aplikacji laboratoryjnych oraz genetycznych jak i systemami zewnętrznych podmiotów. Interfejsy wykorzystywane są między innymi do integracji takich danych jak dane wizyty, pacjenta, złożonego zamówienia na badania, przeprowadzonych badań oraz ich wyników. Interfejsy wykorzystywane są również do wysyłania raportów z przeprowadzonych badań do zewnętrznych systemów (laboratoriów lub szpitali), raporty te mogą być wysyłane w formie tekstowej, pdf, fax jak i w określonym standardzie komunikacji medycznych takiej jak (…).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00