Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 5 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4011.229.2021.2.KW

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

12 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 12 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX).

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 9 grudnia 2021 r. (wpływ  9 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest podatnikiem, o którym mowa w art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: Ustawa o PIT), podlegającym obowiązkowi podatkowemu w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.

Wnioskodawca od 2017 roku prowadził i nadal prowadzi jednoosobową pozarolniczą działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, polegającą na wytwarzaniu, ulepszaniu i rozwoju programów komputerowych. Przedmiotem prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności jest w szczególności tworzenie programów komputerowych (oprogramowania). Działalność, w zależności od konkretnego projektu, realizuje samodzielnie, a niekiedy dodatkowo nabywa efekty prac badawczo-rozwojowych od innych podmiotów (podwykonawców).

Prace Wnioskodawcy polegają zarówno na tworzeniu aplikacji od podstaw, jak i na rozwijaniu i ulepszaniu aplikacji udostępnionych przez kontrahentów. Wnioskodawca zawarł umowę o świadczenie usług ze Spółką A. sp. z o.o., w ramach której zobowiązuje się do wykonywania na rzecz swojego kontrahenta usług w zakresie tworzenia lub modyfikowania oprogramowania poprzez rozwój i modyfikację kodu źródłowego z zastosowaniem ogólnie przyjętych standardów i technik programowania, dobrych zwyczajów programistycznych oraz standardów kodowania, a także zasad i procedur określonych przez kontrahenta w formacie dokumentów elektronicznych. Każdy powstały w wyniku prowadzonych przez Wnioskodawcę prac produkt informatyczny jest niepowtarzalnym zespołem instrukcji i algorytmów zapisanych w języku programowania i stanowi utwór w rozumieniu przepisów ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Umowa zawiera ponadto postanowienia o przeniesieniu przez Wnioskodawcę za wynagrodzeniem autorskich praw majątkowych do Utworów na określonych w niej polach eksploatacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00