Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 5 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4011.313.2021.2.MR

w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX) -jest prawidlowe,

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

25 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 15 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX).

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 grudnia 2021 r. (wpływ 15 grudnia 2021 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego 

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą (...).

Prowadzona działalność w przeważającym zakresie dotyczy tworzenia oprogramowania.

Wnioskodawca z kontrahentem - Spółka (…) wiąże umowa o współpracy. Wg przedmiotowej umowy, przenosi on na kontrahenta autorskie prawo do programu komputerowego za wynagrodzeniem.

Wnioskodawca chciałby skorzystać z preferencyjnej stawki podatkowej IP Box, w związku z możliwością wdrożenia w prowadzonej przez niego działalności, preferencyjnej stawki podatkowej IP Box.

Wnioskodawca tworzy oprogramowanie komputerowe. Stworzone przez niego rozwiązania, przyjmujące postać programu komputerowego, podlegają ochronie na podstawie art. 74 ustawy z dnia 4 lutego 1994 pr. Autorskie i prawach pokrewnych, które to w ust. 1 stanowi, że programy komputerowe podlegają ochronie jak utwory literackie, o ile przepisy ustawy nie stanowią inaczej.

Jednocześnie wskazać należy, że działalność prowadzona przez Wnioskodawcę wypełnia również cechy działalności badawczo-rozwojowej, zaś tworzone przez niego rozwiązania informatyczne stanowią kwalifikowane prawo własności intelektualnej w rozumieniu art. 30ca ust. 2 ustawy o PIT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00