Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.482.2021.2.SST

Przemieszczenie przez Państwa półproduktów z terytorium Niemiec na terytorium Polski w celu wykonania na tych produktach usług anodyzacji przez Kontrahenta polskiego, nie będzie stanowiło, w momencie dokonania tego przemieszczenia, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w Polsce, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy, na podstawie wyłączenia przewidzianego w art. 12 ust. 1 pkt 6 ustawy.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 września 2021 r. wpłynął Państwa wniosek za pośrednictwem e-PUAP o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązku rozliczenia w Polsce wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów i wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 21 grudnia 2021 r. (wpływ 23 grudnia 2021 r.).

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego:

Państwo jesteście niemieckim rezydentem podatkowym zarejestrowanym jako czynny podatnik VAT w Polsce (data rejestracji jako podatnik VAT 15 marca 2021 r.). Państwo posiadacie siedzibę i miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech.

Przedmiotem podstawowej działalności Państwa jest produkcja przemysłowa innowacyjnych komponentów z aluminium (dalej: „Towary”).

Proces produkcji Towarów wytwarzanych przez Państwa podzielony jest na kilka etapów do momentu uzyskania gotowych wyrobów (tj. Towarów). W procesie produkcji Towarów Państwo korzystacie także z pomocy podwykonawców. Obecnie jeden z etapów produkcji Towarów jest przeprowadzany w Polsce i wykonywany przez podmiot trzeci (dalej: „Kontrahent”), na podstawie umowy zawartej pomiędzy Państwem a Kontrahentem.

Kontrahent jest podmiotem, który specjalizuje się w chemicznej obróbce powierzchni części metalowych, w szczególności obróbką aluminium i posiada odpowiedni know-how i sprzęt do prowadzenia tego typu działalności. Wartość prac wykonanych przez Kontrahenta stanowi ułamek wartości finalnego Towaru.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00