Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 3 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.597.2021.2.WR

Prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

2 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 4 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego.

Wniosek został przez Panią uzupełniony pismem z 27 grudnia 2021 r. (data wpływu: 27 grudnia 2021 r.) oraz pismem z 27 grudnia 2021 r. (data wpływu: 27 grudnia 2021 r.), które stanowiły odpowiedź na wezwanie z 21 grudnia 2021 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego (ostatecznie sformułowany w piśmie z 27 grudnia 2021 r.):

Zarejestrowała Pani firmę i dnia […] r. rozpoczęła działalność w zakresie sprzedaży wykonanej przez nią ręcznie biżuterii. Do biżuterii planuje Pani wykorzystywać kamienie szlachetne, półszlachetne oraz sztuczne. Będzie Pani wykorzystywała również druty i łańcuszki stalowe i miedziane, skórzane rzemienie oraz opakowania, które sama planuje ozdabiać. Nie będzie Pani wykorzystywała metali szlachetnych: złota, srebra, platyny. Sprzedaż będzie odbywała się poprzez sklep internetowy. Zgodnie z klasyfikacją PKD działalność obejmuje grupę 32.12.Z - Produkcja wyrobów jubilerskich i podobnych, oraz 32.13.Z - Produkcja sztucznej biżuterii i wyrobów podobnych. W ramach planowanej działalności gospodarczej nie będzie Pani świadczyć usług jubilerskich zgodnie z definicją jubilera zawartą w ustawie o podatku od towarów i usług, która określa, że „jubiler to rzemieślnik wyrabiający przedmioty ze szlachetnych metali i drogich kamieni”. Z uwagi na brak wykształcenia w zakresie jubilerstwa oraz niewykorzystywanie w działalności metali szlachetnych oraz kamieni szlachetnych o wartości jubilerskiej, nie jest Pani jubilerem, a co za tym idzie, również nie będzie Pani świadczyć usług jubilerskich. Nie planuje Pani produkować ani sprzedawać towarów wymienionych w załączniku nr 12 do ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Produkowane wyroby nie będą wykonane z metali szlachetnych ani ich stopów, a wykorzystywane kamienie nie będą miały wartości jubilerskiej. Poinformowała Pani, że wartość sprzedaży nie przekroczy kwoty 200 000 zł w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00