Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.862.2021.2.RR

ustalenie możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 września 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 13 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej.

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 21 grudnia 2021 r. (wpływ 24 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną. Wnioskodawca podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce.

Wnioskodawca jest komandytariuszem spółki X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej: „X”).

X zajmuje się automatyką przemysłową i projektuje i konstruuje maszyny, w tym projektuje konstrukcje maszyn, tworzy schematy elektryczne oraz oprogramowanie sterujące. X tworzy zindywidualizowane maszyny zarówno według własnego pomysłu, jak również na rzecz klientów. Zgodnie z wpisem w KRS przeważającą działalnością X jest produkcja pozostałych maszyn ogólnego przeznaczenia, gdzie indziej niesklasyfikowana (28.29.Z).

X zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów oraz posiada biuro projektowe, w którym pracuje kadra doświadczonych osób, składających się z konstruktorów mechaników, konstruktorów elektryków, automatyków. Głównym zadaniem projektantów jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań, wymagających niestandardowego podejścia do wykonywanych prac.

Ponadto, X posiada kompleksowo wyposażoną halę montażową umożliwiającą budowanie maszyn od podstaw, uwzględniając m.in. spawalnie, obróbkę konwencjonalną i  CNC, montaż szaf elektrycznych oraz elementów mechanicznych itd., w której pracują montażyści i operatorzy, konstruujący urządzenia zgodnie z projektem konstruktorów. Efektem prac X są maszyny przede wszystkim w postaci linii i stanowisk montażowych, urządzeń kontrolno-pomiarowych, systemów transportowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00