Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.979.2021.2.JK2
IP Box
Interpretacja indywidualna
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 października 2021 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwania – pismem z 13 grudnia 2021 r. (data wpływu 14 grudnia 2021 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prosi o uzyskanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości zastosowania przepisów art. 30ca ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i opodatkowania kwalifikowanych dochodów z praw autorskich do programów komputerowych przenoszonych odpłatnie Kontrahenta w ramach podpisanej z nim umowy preferencyjną 5% stawką podatkową na zasadach wskazanych w tych przepisach w zeznaniu za lata podatkowe 2020, 2021 oraz lata przyszłe.
Wnioskodawca świadczy usługi programistyczne, tworząc programy komputerowe. Wnioskodawca jest programistą, tworzącym oprogramowanie dedykowane dla branży HR. Główną funkcjonalnością wskazanego oprogramowania jest zarządzanie czasem pracy. Oprogramowanie wspomaga procesy biznesowe, logistyczne oraz finansowe. Wnioskodawca stworzy funkcjonalności w ramach systemu .. Funkcjonalności przez niego stworzone są programami implementowanymi do większego systemu. Wnioskodawca stworzył i stworzy narzędzia przeznaczone jest dla osób zarządzających pracownikami, jak i w innej konfiguracji również dla pracownikami. Z panelu menadżera oprogramowanie oferuje takie funkcjonalności jak planowanie harmonogramu, walidacja zgodności harmonogramów z prawem, automatyzację procesu wysyłki, planowanie dyżurów wraz z kontrolą ich zgodności pod kątem kolizji, obliczanie czasu pracy w oparciu o dane z panelu pracowniczego, obliczanie nadgodzin, pomoc w planowaniu urlopów oraz możliwość przypisania osoby do odpowiedniego działu, hali czy maszyny. Dane z niektórych wskazanych funkcjonalności znajdowały się w aplikacji kalendarza, grupującej dane z innych systemów. Ponadto Wnioskodawca stworzył aplikację umożliwiającą automatyczne tworzenie raportów w formie tekstowej, gotowej do druku wykorzystującej algorytm zbierający wskazane powyżej dane. Wnioskodawca zaprojektował całe podłoże architektoniczne i stworzył aplikację automatyzującą tworzenie odpowiednich raportów. Wnioskodawca zajmował się również refaktoryzacją, będącą procesem polegającym na optymalizacji silnika całego oprogramowania poprzez rozszerzenie funkcjonalności silnika, optymalizację czasu działania oraz opóźnień oraz poprawę responsywności i czytelności. W innym projekcie Wnioskodawca zajmował się aplikacją mająca usprawnić pracę testerów oraz konsultantów. Oprogramowanie dedykowane jest dla testujących określony system. Aplikacja umożliwia stworzenie kont testowych z odpowiednimi cechami oraz uprawnieniami. Inną funkcjonalnością wskazanej aplikacji jest optymalizacja ilości stworzonych kont i ich dostępności w czasie rzeczywistym uniemożliwiającą korzystanie z jednego konta przez dwie osoby w tym samym czasie. Jest to swoisty system rezerwowania, ponadto oprogramowanie umożliwia reużywalność kont.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right