Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4011.281.2021.2.KW

opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

27 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 27 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX).

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 grudnia 2021 r. (wpływ  16 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca od 4 stycznia 2021 r prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania.  Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r.  o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U.2020.1426 tj. z późn. zm). Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, stosując stawkę 19% (podatek liniowy).

Wnioskodawca świadczy usługi programistyczne w oparciu o zawartą umowę  na świadczenie usług z firmą A. Na podstawie zapisów umownych Wnioskodawca przenosi, w ramach otrzymanego Wynagrodzenia majątkowe prawa autorskie do utworu (także poszczególnych jego elementów) na polach eksploatacji, odnoszących się do całego utworu oraz do poszczególnych jego części.

Wnioskodawca w trakcie wykonywanych prac zajmuje się tworzeniem oprogramowania w języku programowania (...). Wynikiem działalności programisty jest wytworzenie innowacyjnych modułów będących składowymi programu służącego do tzw. „client lifecycle management”, czyli zarządzania procesem zbierania informacji o klientach dla instytucji finansowych. Na tle konkurencji program ten wyróżnia możliwość budowania systemu na własne potrzeby, korzystając z dostępnych modułów, które wykorzystują najnowsze technologie dostępne w świecie IT, zarówno z perspektywy kodu źródłowego, jak również z perspektywy budowania aplikacji czy publikowania jej na serwerze. Ponadto biorąc pod uwagę, że projekt ten jest oparty o architekturę mikroserwisów z wykorzystaniem narzędzi chmurowych jego ciągła dostępność i wysoka skalowalność jest kolejnym wyróżnikiem na tle innych podobnych aplikacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00