Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4011.286.2021.3.KW
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe w części dotyczącej możliwości uwzględnienia we wskaźniku Nexus pod literą ’’a’’ kosztów płac i dzieł związanych bezpośrednio z tworzeniem autorskiego prawa, natomiast w pozostałym zakresie jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 4 grudnia 2021 r. (data wpływu 8 grudnia 2021 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od stycznia 2016 r. Zawarł on umowę o świadczenie usług programistycznych ze spółką A sp. z o.o. (data zawarcia umowy 2016 r. ) zwanej dalej Zleceniodawcą.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone i rozwijane pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: "Oprogramowaniem").
Usługi programistyczne świadczone przez Wnioskodawcę polegają na wytworzeniu nowych, unikatowych i kompleksowych rozwiązań informatycznych służących do przeprowadzenia transformacji cyfrowej dużych przedsiębiorstw i korporacji zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem Zleceniodawcy. Wnioskodawca za przykład tworzonego Oprogramowania wskazuje zbudowanie kompleksowego, centralnego i adaptowalnego systemu do zarządzania czasem pracy w sklepach stacjonarnych oraz biurach dla globalnej korporacji dostępnego za pośrednictwem sieci Internet.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right