Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 20 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.757.1.JG

Brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją zadania

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 14 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku możliwości odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją Projektu. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego.

Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego, 25 maja 2021 r. podpisała z Urzędem Marszałkowskim (...) umowę o przyznaniu pomocy ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, podziałanie 19.2 Wsparcie na wdrożenie operacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Przyznana pomoc dotyczy projektu pn. „(...)”. Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac konserwatorskich zabytkowych elementów ołtarza głównego w postaci tabernakulum oraz obrazu olejnego na płótnie z wizerunkiem „(...)” wraz z jego ramą. Zabytki te wpisane są do rejestru zabytków na podstawie decyzji (...) i mieszczą się w zabytkowym budynku byłego kościoła w (...), który obecnie służy wyłącznie celom kultury, w tym m.in. do organizowania koncertów, wystaw, spotkań ludzi kultury z mieszkańcami gminy i regionu, jak również do zwiedzania jego zabytkowego wyposażenia. Sam budynek byłego kościoła został odrestaurowany przez Gminę w roku 2013, jednak jego zabytkowe wyposażenie nie zostało dotychczas w pełni odrestaurowane i wymaga przeprowadzenia prac mających na celu zachowanie lokalnych zasobów dziedzictwa kulturowego. Prace konserwatorskie polegają na oczyszczeniu z powierzchniowych zabrudzeń, dezynsekcji, impregnacji, oczyszczeniu i odtłuszczeniu pierwotnych złoceń, uzupełnieniu ubytków drewna i gruntów, wykonaniu retuszy czy uzupełnieniu partii złoconych. Głównym celem realizowanego projektu jest zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń zwiedzających ten zabytek. Po zrealizowaniu projektu, przedmiotowe zabytki mieszczące się w budynku byłego kościoła, dalej będą służyć Gminie na cele kultury i będą ogólnodostępne dla społeczności lokalnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00