Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.901.2021.2.MK
Zastosowanie preferencyjnej stawki podatkowej do przychodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
3 września 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 19 sierpnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan pismem z 3 grudnia 2021 r. (data wpływu 6 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi On działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od 1 września 2020 r. Zawarł On umowę o świadczenie usług ze spółką … Sp. z o.o. (data zawarcia umowy 31 sierpnia 2020 r.) zwaną dalej „Zleceniodawcą”. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone i rozwijane pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: „Oprogramowaniem”).
Wnioskodawca za przykład tworzonego Oprogramowania wskazuje usługę programistyczną polegającą na utrzymywaniu/modyfikowaniu oraz rozwijaniu infrastruktury przy użyciu kodu. Usługa polega na zaprojektowaniu oraz wdrożeniu kodu dla konfiguracji infrastruktury, jak również konfiguracje jej komponentów przy użyciu silników firm trzecich. Tworząc Oprogramowanie, Wnioskodawca wykorzystuje w swojej pracy takie języki programowania, jak: …, …, …, … .
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right