Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.901.2021.2.MZ
wydanie interpretacji dot. IP Box
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 13 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (tzw. IP Box).
Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 9 grudnia 2021 r. (data wpływu 9 grudnia 2021 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest rezydentem polskim i prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą rozliczając się za pomocą księgi przychodów i rozchodów. Dochody swoje podatkuje podatkiem liniowym. Wnioskodawca nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego określonego w ustawie z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1402 z późn. zm.). Na podstawie art. 14b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r. poz. 900 z późn. zm.) Wnioskodawca wnosi o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnej stawki opodatkowania 5% na podstawie art. 30ca ustawy o PIT. Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 14b § 3 Ordynacji podatkowej, poniżej przedstawiony zostanie wyczerpujący opis stanu faktycznego, gdzie Wnioskodawca opisuje prowadzoną działalność w branży informatycznej, następnie pytania interpretacyjne wraz ze stanowiskiem Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej zaistniałego stanu faktycznego.
W ramach zawartej umowy Wnioskodawca pełniąc rolę Product Ownera zajmuje się: 1. Pozyskaniem wymagań od interesariuszy projektu (tzw. ekspertów dziedzinowych lub przyszłych użytkowników końcowych tworzonego systemu). 2. Analizą i specyfikacją ww. wymagań: przygotowaniem repozytoriów analitycznych i wszelkich artefaktów analizy (diagramów, projektów ekranów, modeli danych, scenariuszy przypadków użycia realizujących wymagania i usługi dostarczane przez system) celem wizualizacji i holistycznej syntezy wymagań oraz testowaniem ich spójności i poprawności. 3. Tworzeniem dokumentacji specyfikacji - fizycznym udokumentowaniem efektów pkt 2 w postaci formalnego dokumentu specyfikacji oraz repozytorium dokumentów projektowych. 4. Przygotowaniem zadań deweloperskich (tworzenia kodu realizującego projekt udokumentowany w pkt 3). Zadania mają na celu opis tego jak dana funkcjonalność ma działać, żeby spełnić wymagania. 5. Testowaniem (fakultatywnie): walidacją i weryfikacją gotowych funkcjonalności pod kątem wymagań z pkt 1 oraz realizacji zadań z pkt 4.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right