Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4011.153.2021.2.AM
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawo własności intelektualnej (tzw. IP BOX)
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodakowania dochodów generowanch przez prawa własności intelekulnej (tzw. IP BOX) jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
29 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z dnia 27 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z dnia 29 listopada 2021 r. (wpływ 30 listopada 2021 r.). Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1) Zainteresowany będący stroną postępowania: (...)
2) Zainteresowani niebędący stroną postępowania: (...)
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawcy prowadzą działalność gospodarczą w ramach spółki cywilnej, posiadającej numer NIP (...) i numer REGON: (...) dalej jako Spółka. Przedmiotowa działalność dotyczy tworzenia oprogramowania od samego początku prowadzenia działalności gospodarczej.
Wnioskodawcy mają nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1387 dalej zwana „ustawą o PIT”).
Spółka wnosi o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnej stawki opodatkowania 5% na podstawie art. 30ca ustawy o PIT.
Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawców jest wytwarzanie, rozwijanie i ulepszanie programów komputerowych. W wyniku rozwijania oraz ulepszania oprogramowania są tworzone nowe kody, algorytmy w językach programowania, dzięki czemu zakres jego funkcjonowania oraz użyteczności ulega rozszerzeniu. Wobec czego należy stwierdzić, że Wnioskodawcy realizują autorskie projekty w zakresie opracowywania nowych, ulepszonych lub zmienionych produktów, systemów, funkcjonalności oraz rozwiązań w zakresie produktów informatycznych. Wnioskodawcy realizują projekty programistyczne począwszy od etapu analizy potrzeb, które dane oprogramowanie mogłoby rozwiązać, poprzez projektowanie, implementację, testy i wdrożenie a także dystrybucję. Dystrybucja odbywa się za pomocą strony twórców oraz aplikacji (...).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right