Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.890.2021.2.MK1

Dotyczy ustalenia współczynnika procentowego, o którym mowa w art. 3 ust. 2b pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w zakresie opodatkowania w Polsce dochodów Wnioskodawcy ze zbycia udziałów w Polskiej Spółce.

Szanowny Panie,

stwierdzam, że stanowisko Pana w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 października 2021 r. wpłynął wniosek Pana o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia współczynnika procentowego, o którym mowa w art. 3 ust. 2b pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz opodatkowania w Polsce dochodów Wnioskodawcy ze zbycia udziałów w Polskiej Spółce.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, obywatelem Wielkiej Brytanii, będącym rezydentem podatkowym w Wielkiej Brytanii. Wnioskodawca posiada udziały w spółce brytyjskiej (typu limited liability company) posiadającej osobowość prawną (Spółka A), która z kolei jest jedynym (100%) wspólnikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka B), będącej rezydentem podatkowym w Polsce. Obecnie Wnioskodawca rozważa sprzedaż udziałów w Spółce B na rzecz innej niepowiązanej z nią spółki (spółka C), będącej rezydentem podatkowym w Polsce.

Spółka A posiada status spółki holdingowej i na ostatni dzień miesiąca poprzedzającego miesiąc zbycia udziałów, jej aktywa będą obejmowały wyłącznie udziały w Spółce B, należności z tytułu udzielonych pożyczek oraz środki pieniężne, przy czym udziały w Spółce B stanowić będą mniej niż 50% wartości bilansowej aktywów Spółki A.

Na aktywa Spółki B na ostatni dzień miesiąca poprzedzającego miesiąc zbycia udziałów składać się będą m.in.:

aktywa trwałe, w tym:

§  rzeczowe aktywa trwałe w postaci:

Ø  nieruchomości położonych na terytorium Polski, które na gruncie polskiego prawa cywilnego stanowią własność spółki C, w skład których wchodzą grunty rolne oraz budynki i budowle związane z prowadzoną przez Spółkę działalnością wytwórczą w rolnictwie,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00