Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 3 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.613.2021.2.ENB

Opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 27 sierpnia 2021 r. (data wpływu), uzupełnionym 24 listopada 2021 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

27 sierpnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony 24 listopada 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod firmą "P.", której przedmiotem jest działalność związana z oprogramowaniem (PKD …). Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1426 ze zm.) (dalej: ustawa o PIT).

Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT.

Wnioskodawca w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej zawiera ze zleceniodawcami z siedzibą na terytorium Polski umowy na świadczenie usług, których przedmiotem jest rozwój oprogramowania dla klientów zleceniodawcy. Obecnie Wnioskodawca związany jest Umową Współpracy zawartą dnia 18 maja 2020 r. przedłużoną umową z dnia 27 listopada 2020 r. do 30 listopada 2021 r. na mocy której świadczy usługi rozwoju oprogramowania dla banku (dalej: "Umowa"). Wnioskodawca dopuszcza możliwość zawierania w przyszłości umów ze zleceniodawcami z innych krajów niż Polska. Wnioskodawca będzie wykonywał pracę zdalnie z terytorium Polski z siedziby swojej działalności. Wnioskodawca nie posiada i nie będzie posiadał zakładu podatkowego w innych państwach. Ewentualne podróże do innych krajów w celach służbowych, jeśli takie się pojawią będą miały charakter incydentalny tj. kilka dni lub tygodni w roku kalendarzowym, podróże nie będą miały ani charakteru regularnego ani nie przekroczą 183 dni w roku kalendarzowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00