Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.706.2021.4.MM
Skutki podatkowe aportu przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 sierpnia 2021 r. (data wpływu 14 sierpnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych aportu przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 sierpnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 3 listopada 2021 r. (data wpływu 3 listopada 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych aportu przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczna, polskim rezydentem podatkowym, opodatkowanym od całości uzyskanych przychodów/dochodów w Polsce (dalej: Wnioskodawca).
Wnioskodawca wraz z inną osobą fizyczną (dalej: Wspólnik) posiada udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą na terytorium Polski, będącą polskim rezydentem podatkowym (dalej: Spółka), która w przyszłości rozpocznie działalność gospodarczą w zakresie kontynuacji globalnej komercjalizacji oprogramowania (…) (dalej: Oprogramowanie), wytworzonego przez Wnioskodawcę (twórcę), w ramach prowadzonej przez niego Działalności. Wspólnik jest również polskim rezydentem podatkowym.
Oprogramowanie ma charakter wspierający i jest skierowane do programistów i testerów oprogramowania. Zastosowanie Oprogramowania umożliwia oszczędzanie czasu w codziennej pracy programistów oraz testerów poprzez rozdzielenie testów automatycznych na równoległe serwery ciągłej integracji, w taki sposób, aby testy automatyczne wykonały się jak najszybciej Dzięki temu programista lub tester oprogramowania otrzymuje wynik testów automatycznych znacznie szybciej niż bez użycia Oprogramowania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right