Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.689.2021.2.MB
Ulga badawczo-rozwojowa.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 sierpnia 2021 r. (data wpływu 6 sierpnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 sierpnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 12 października 2021 r. (data wpływu 15 października 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne oraz zdarzenia przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki (...) Spółka jawna, która jest producentem armatury (...). Zgodnie z wpisem w KRS przedmiotem przeważającej działalności jest produkcja pozostałych kurków i zaworów (28.14.Z).
Przedmiotem pozostałej działalności są:
- obróbka metali i nakładanie powłok na metale (25.61.Z.);
- sprzedaż hurtowa wyrobów metalowych oraz sprzętu i dodatkowego wyposażenia hydraulicznego i grzejnego (46.74.Z.);
- badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych (72.19.Z.).
Specjalizuje się w produkcji armatury (...).
Profil produkcyjny obejmuje m.in. następujące pozycje (...):
(...).
Ponadto produkuje armaturę specjalistyczną na indywidualne zlecenia klientów zewnętrznych, taką jak (...). Odbiorcami produktów są (...).
Produkty cechują się wysoką jakością (odpowiadają wszystkim wymaganym normom zharmonizowanym), niezawodnością oraz innowacyjnością stosowanych rozwiązań. Innowacyjne prace projektowe stanowią strategiczny obszar działalności operacyjnej, bowiem umożliwiają spełnienie rosnących oczekiwań klientów w zakresie bezpieczeństwa i funkcjonalności procesów produkcyjnych. W związku z powyższym, w 2015 roku zadeklarował prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych (72.19.Z.) jako jeden z obszarów (przedmiot) działalności.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right