Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.825.2021.1.JM
Możliwość przekazywania przez płatnika Pracownikom i byłym Pracownikom informacji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 14 września 2021 r. (data wpływu 17 września 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości przekazywania przez płatnika Pracownikom i byłym Pracownikom informacji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 września 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości przekazywania przez płatnika Pracownikom i byłym Pracownikom informacji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (dalej również jako „Spółka”) jest osobą prawną, polskim oddziałem grupy kapitałowej (...) („Grupa”), działającej w obszarze dostarczania zaawansowanych rozwiązań informatycznych.
We wszystkich spółkach Grupy obowiązują zunifikowane polityki dotyczące elektronicznej wymiany informacji oraz przekazywania dokumentacji pracownikom („Pracownicy”), dostosowane do specyfiki poszczególnych krajów. Obieg dokumentów w Spółce odbywa się z zastosowaniem środków komunikacji elektronicznej (w kwestii związanej z wynagrodzeniem narzędziem tym jest system (...). Pracownicy zatrudnieni w spółce na dzień wystawienia informacji PIT-11 („Aktywni pracownicy”) mają stały dostęp do ww. systemu wewnętrznego, który jest przypisywany w momencie zatrudnienia i jest używany przez pracowników w trakcie ich zatrudnienia (tj. za pomocą tej platformy pracownicy mogą sprawdzić informacje m.in. o swoim wynagrodzeniu i danych płacowych) – można zatem powiedzieć, że korzystanie z platformy internetowej przez pracownika jest jego obowiązkiem (jest to zgodne z regulaminami pracowniczymi i wewnętrznymi). Oznacza to, że pracownik zaakceptował takie warunki wykonywania swojej pracy i dostępu do informacji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right