Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 11 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.575.2021.2.DS

W zakresie możliwości zastosowania ulgi abolicyjnej.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 9 sierpnia 2021 r. (data wpływu), uzupełnionym pismem z dnia 3 listopada 2021 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania ulgi abolicyjnej  - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 sierpnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 3 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania ulgi abolicyjnej.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest osobą fizyczną posiadającą rezydencję podatkową w Polsce, gdzie posiada również centrum interesów życiowych. W roku 2021 wykonuje pracę jako marynarz, o którym mowa w art 5a pkt 47a ustawy o podatku dochodowym na pokładzie statku morskiego, który jest eksploatowany w żegludze międzynarodowej (art. 5a pkt 48 ww. ustawy). Faktyczny zarząd i siedziba przedsiębiorstwa eksploatującego statki morskie, na których Wnioskodawca wykonuje pracę znajduje się i będzie znajdował się w Wielkiej Brytanii.

Na mocy przepisów prawa podatkowego Wielkiej Brytanii uzyskany w tym kraju dochód będzie podlegał zwolnieniu w Wielkiej Brytanii i w konsekwencji obowiązek podatkowy przeniesie się do Polski, gdzie zastosowanie będzie miała metoda odliczenia proporcjonalnego zgodnie z zawartą pomiędzy Polską a Wielką Brytanią umową o unikaniu podwójnego opodatkowania.

W roku 2021 oraz w latach następnych Wnioskodawca nie zamierza osiągać na terytorium Polski żadnego innego dochodu. W następnych latach praca najemna Wnioskodawcy będzie świadczona w takich samych okolicznościach jak w 2021 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00