Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 9 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.805.2021.2.BS
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej IP-BOX.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 17 września 2021 r. (data wpływu 17 września 2021 r.), uzupełnione pismem z 27 października 2021 r. (data nadania 27 października 2021r., data doręczenia 27 października 2021r.), w odpowiedzi na wezwanie tut. Organu z 20 października 2021r. (data nadania 20 października 2021r., data doręczenia 21 października 2021r.) Nr 0114-KDIP3-1.4011.805.2021.1.BS, o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 września 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca od (...) prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania.
Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT") i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Wnioskodawca na podstawie zawartej umowy o świadczenie usług z (...) z siedzibą w (...) świadczy usługi programistyczne. W ramach tej umowy Wnioskodawca przenosi na Spółkę całość autorskich praw majątkowych do programu komputerowego, za co otrzymuje wynagrodzenie. Wnioskodawca nie nabywa wyników prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez inne podmioty, ani praw autorskich innych podmiotów. Wnioskodawca jest członkiem zespołu programistów, ale kod programu tworzy wyłącznie na podstawie własnej wiedzy i zgodnie z wymaganiami klienta. Oprogramowanie wytwarzane przez Wnioskodawcę w ramach prowadzonej bezpośrednio przez niego działalności gospodarczej jest rezultatem jego własnej, indywidualnej, twórczej działalności intelektualnej, a w konsekwencji stanowi utwór podlegający ochronie na podstawie art. 74 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W ramach omawianej działalności gospodarczej, w ramach współpracy ze Spółką jako członek zespołu (osób współpracujących na podstawie odrębnych umów ze Spółką) Wnioskodawca tworzy oprogramowanie dla działu Badań i Rozwoju w (...) sp. z o.o. z siedzibą w (...), będącego częścią (...) z siedzibą w (...). Wnioskodawca wytwarza oprogramowanie dla kilku niezależnych projektów dla Zleceniodawcy, których zakres sprowadza się do wdrażania innowacyjnych rozwiązań w zakresie Ogrzewania, Chłodzenia oraz Klimatyzacji(tzw. (...)) oraz integracji systemów grzewczych z tzw. Internetem Rzeczy ((...)). Zleceniodawca jest jednym z liderów swojej branży i kładzie szczególny nacisk na (...) i (...) wytwarzanych rozwiązań.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right