Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 5 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.635.2021.1.MT

Czy wypłata przez spółkę przekształconą (spółkę z o.o.) należnego wspólnikom całości wypracowanego i opodatkowanego uprzednio przez nich zysku w spółce przekształcanej (spółce jawnej) w rozumieniu art. 52 k.s.h., wskutek zgłoszenia przez wspólników żądania wypłaty zysku przed przekształceniem spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, spowoduje dla wspólników jakiekolwiek zobowiązanie podatkowe z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Zainteresowanych przedstawione we wniosku wspólnym z 10 lipca 2021 r. (data wpływu 5 sierpnia 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznychjest prawidłowe.

UZASADNIENIE

5 sierpnia 2021 r. wpłynął ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wniosek złożyli:

1)   Zainteresowany będący stroną postępowania: A.;

2)   Zainteresowani niebędący stroną postępowania:

    B.;

    C.;

    D.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawcy są wspólnikami spółki jawnej, polskimi rezydentami podatkowymi podlegającymi nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Jako osoby fizyczne podlegają w Polsce obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób fizycznych od całości swoich dochodów.

Spółkę jawną tworzą czterej wspólnicy uprawnieni do prowadzenia spraw spółki, uczestniczący w odpowiednich udziałach zarówno w zyskach, jak i stratach spółki w czasie trwania jej działalności. Wszyscy wspólnicy zgodnie zamierzają dokonać przekształcenia spółki jawnej w spółkę kapitałową w formie spółki z o.o. Wspólnicy otrzymają w spółce przekształconej (sp. z o.o.) udziały odpowiadające posiadanym udziałom w zyskach w spółce jawnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00