Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.591.2021.1.LM
zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących w stosunku do sprzedaży dokonywanej w systemie wysyłkowym za pośrednictwem firm kurierskich na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 31 sierpnia 2021 r. (data wpływu 2 września 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących w stosunku do sprzedaży dokonywanej w systemie wysyłkowym za pośrednictwem firm kurierskich na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
2 września 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących w stosunku do sprzedaży dokonywanej w systemie wysyłkowym za pośrednictwem firm kurierskich na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
(...) sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką z siedzibą w Polsce, będącą podatnikiem zarejestrowanym do VAT w Polsce. Wnioskodawca jest członkiem grupy kapitałowej …, działającej na międzynarodowym rynku odzieży. Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży detalicznej bielizny oraz odzieży (dalej: Towary) w sklepach stacjonarnych oraz w Internecie, gdzie sprzedaje Towary za pomocą (…) (dalej: Sprzedaż Internetowa).
Sprzedaż Internetowa realizowana jest w systemie wysyłkowym, w której nabywane przez konsumenta Towary wysyłane są na odległość. W tym zakresie wskazać należy, że dominująca część sprzedaży realizowanej przez Spółkę jest sprzedażą na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (dalej: lub Wobec tego, Spółka dokumentuje sprzedaż na rzecz Konsumentów w sklepach stacjonarnych za pomocą kasy rejestrującej. Z kolei w przypadku Sprzedaży Internetowej Wnioskodawca dokumentuje transakcję za pomocą faktury elektronicznej wystawianej na Klienta. W tym wypadku wskazać jednocześnie należy, że podstawą do wystawienia faktury elektronicznej jest regulamin sklepu internetowego, który akceptowany jest przez Konsumenta przed sfinalizowaniem zakupu. We wskazanym modelu sprzedaży co do zasady nie ma możliwości odebrania Towarów bezpośrednio od Spółki, tj. wysyłka Towarów odbywa się z magazynu Spółki położonego w Polsce za pośrednictwem firmy kurierskiej. Towary każdorazowo wysyłane są do miejsca wskazanego przez Klienta.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right