Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.658.2021.2.EC
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 czerwca 2021 r. (data wpływu 24 czerwca 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 czerwca 2021 r. wpłynął do Organu podatkowego ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest obywatelem Polski, prowadzi jednoosobową, pozarolniczą działalność gospodarczą, z przeważającą działalnością według kodów PKD 62.01.Z (Działalność związana z oprogramowaniem) na terenie RP i posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium RP, w rozumieniu art. 3 ust. 1 i ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1381, z późn. zm.; dalej: „ustawa o PIT”). W ramach wyżej wymienionej działalności gospodarczej, w ramach umowy z …. Spółką z o.o. oraz w ramach autorskiej działalności, opracowuje, tworzy, dostosowuje oraz modyfikuje indywidualnie dopasowane rozwiązania IT w obszarach takich jak: oprogramowanie na urządzenia mobilne (smartfony, tablety oraz smart watch’e), współdzielenie rozwiązań pomiędzy platformami …. i …., automatyzacja i udoskonalanie procesów związanych z utrzymaniem i rozwojem projektów, aktualizacja i śledzenie nowych rozwiązań dostarczanych przez producentów urządzeń mobilnych, tworzenie oprogramowania typu open source, tworzenie autorskich innowacyjnych aplikacji rozwiązujących ciekawe problemy, szkolenia z tematyką związaną z oprogramowaniem na urządzenia mobilne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right