Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.659.2021.1.SR
prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na modernizację i adaptację budynku
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 23 sierpnia 2021 r. (data wpływu 25 sierpnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na modernizację i adaptację budynku – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
25 sierpnia 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na modernizację i adaptację budynku.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Miasto … (zwane dalej: „Miastem” lub „Wnioskodawcą”) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Miasto realizuje zadanie inwestycyjne polegające na modernizacji i adaptacji budynku, który posiada trzy układy konstrukcyjne dobudowane w różnym okresie.
Celem przebudowy jest ich ujednolicenie oraz nadanie obiektowi estetycznego charakteru. Budynek składa się z parteru oraz nieużytkowego poddasza. Na parterze znajduje się lokal użytkowy (prowadzony był w nim warsztat stolarski, obecnie jest nieużywany, umowa najmu została wypowiedziana) oraz lokal mieszkaniowy (pustostan).
W wyniku adaptacji pomieszczeń na parterze likwidacji ulegnie funkcja mieszkaniowa, a cała powierzchnia (ok. 290 m2), pełnić będzie funkcję użytkową – przeznaczoną na najem, opodatkowany podstawową stawką podatku VAT 23%.
Zgodnie ze strategicznymi celami polityki gospodarczej Miasta, przewiduje się wynajęcie tego lokalu, celem realizacji przez najemcę zadań z obszaru działalności pożytku publicznego, o których mowa w art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 ze zm.), zwanej dalej: „ustawą OPP”, w szczególności będą to działania skierowane do ludzi młodych, mające na celu stworzenie przestrzeni, w której będą mogły się odbywać wydarzenia edukacyjne, rozwojowe, kulturalne i aktywizacyjne, jak również będzie prowadzona działalność gospodarcza zdefiniowana w ustawie OPP.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right