Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 7 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.560.2021.2.RK

ulga podatkowa z tytułu wyszkolenia uczniów

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy – przedstawione we wniosku z dnia 27 maja 2021 r. (data wpływu 31 maja 2021 r.), uzupełnionym pismem, które wpłynęło 12 sierpnia 2021 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi podatkowej z tytułu wyszkolenia uczniów – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi podatkowej z tytułu wyszkolenia uczniów. Wniosek uzupełniono pismem, które wpłynęło 12 sierpnia 2021 r.

We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

Przedsiębiorca … prowadził działalność gospodarczą w zakresie produkcji mebli kuchennych, która opodatkowana była na zasadach ogólnych. W okresie prowadzenia działalności w latach przed 2004 r. zatrudniał na podstawie umowy o pracę pracowników – uczniów w celu ich wyszkolenia zawodowego. Mocą decyzji organu podatkowego została przyznana ulga podatkowa za wyszkolenie uczniów. Przedsiębiorca nabył prawo do obniżki podatku dochodowego o kwotę ulgi uczniowskiej. W dniu 26 kwietnia 2021 r. przedsiębiorca zmarł. Przyznana ulga podatkowa do dnia śmierci przedsiębiorcy nie znalazła pokrycia w podatku dochodowym. Pozostała znaczna część niewykorzystanej ulgi. W dniu 7 maja 2021 r. aktem notarialnym został sporządzony akt poświadczenia dziedziczenia, spadkobiercami zostali: żona, córka i syn przedsiębiorcy. Ustanowiono zarząd sukcesyjny i powołano zarządcę sukcesyjnego. Zarządcą sukcesyjnym został syn spadkodawcy – Wnioskodawca, który jest spadkobiercą. Od dnia ustanowienia zarządu sukcesyjnego działalność gospodarcza jest prowadzona jako przedsiębiorstwo w spadku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00