Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 6 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.469.2021.2.MMA
Usługi floatingu wykonywane przez fizjoterapeutów (posiadających odpowiednie kwalifikacje), w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu i poprawie zdrowia, korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie powołanego art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o VAT.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 18 czerwca 2021 r. (data wpływu 25 czerwca 2021 r.) uzupełniony 16 sierpnia 2021 r. (data wpływu 20 sierpnia 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług floatingu – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
25 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług floatingu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Przedmiotem wniosku jest wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla usług floatingu. Wnioskodawca prowadzi w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej pod nazwą (...). W ramach Hotelu prowadzone są zabiegi przez zatrudnionych fizjoterapeutów. Wnioskodawca zakupił tzw. kapsułę floatacyjną i zamierza przez zatrudnionych fizjoterapeutów wykonywać w niej zabiegi. Floating to inaczej Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej. Technikę tę nazywa się również terapią R.E.S.T., czy po prostu unoszeniem na wodzie w specjalnej kabinie deprywacyjnej. Pod tą nazwą nie kryje się nic innego niż przypominająca wannę, ale zamykana od góry, kapsuła, wypełniona do 24 cm głębokości wodą, w której rozpuszczone zostało 500 kg soli Epsom (siarczanu magnezu).Wysokie stężenie roztworu sprawia, że osoba uczestnicząca w sesji floatingu utrzymuje się na powierzchni wody i nie działa na nią siła przyciągania ziemskiego. Terapia R.E.S.T. jest metodą coraz częściej stosowaną w rehabilitacji medycznej. Niezwykłą cechą floatingu jest wprowadzenie pacjenta w stan głębokiej relaksacji psychicznej i fizycznej. Najgłębszy relaks możemy osiągnąć wyłącznie poprzez uwolnienie ciała od kortyzolu, a naszego mózgu z przetwarzania informacji. Przeprowadzone badania pokazują wyraźne efekty terapeutyczne w leczeniu chorób psychologicznych i psychosomatycznych. Wytyczne dotyczące metod leczenia bólów pleców wskazują fizjoterapię i terapię fizyczną, włączając w to terapię manualną i terapię ciepłem, jako preferencyjne metody leczenia. Floatacyjna Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej może być z powodzeniem stosowana przy leczeniu i bólu pleców bez ryzyka ewentualnych neurologicznych uszkodzeń podczas zabiegów chirurgicznych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right