Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDWPT.4011.246.2021.2.ASZ
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową – IP Box
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 maja 2021 r. (data wpływu 26 maja 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 17 sierpnia 2021 r. (data wpływu 24 sierpnia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek uzupełniony pismem złożonym w dniu 24 sierpnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca od dnia 1 września 2015 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, której przedmiotem jest działalność badawczo-rozwojowa, tj. działalność związana z oprogramowaniem. Posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o PIT. Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Wnioskodawca świadczy usługi programistyczne na rzecz różnych podmiotów gospodarczych, z którymi łączy Go umowa o współpracę. W ramach ww. współpracy Wnioskodawca przenosi na rzecz podmiotów, z którymi współpracuje całość autorskich praw majątkowych do programu komputerowego, który wytworzył lub ulepszył w trakcie współpracy, za co otrzymuje wynagrodzenie, które zawarte jest już w wynagrodzeniu, jakie otrzymuje On z tytułu świadczenia usług na rzecz tych podmiotów, tj. wytwarzania, ulepszania lub rozwijania oprogramowania. Tworzone przez Wnioskodawcę aplikacje można opisać jako systemy rozproszone działające w chmurze obliczeniowej ….. Aplikacje wykorzystują miedzy innymi elementy machinę learning (uczenie maszynowe) w celu ulepszania procesów biznesowych oraz rozwiązania Cloud, optymalizujące wykorzystanie infrastruktury usługodawcy chmury obliczeniowej. Programowanie niniejszych aplikacji odbywa się przy użyciu technologii …... Ponadto w ramach świadczonych usług Wnioskodawca tworzy aplikację webowe webowych (….), opracowuje nowe funkcjonalności (….) i dokonuje integracji z zewnętrznymi systemami (…).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right