Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.105.2021.2.MK
w zakresie sposobu rozliczania wskazanych we wniosku „odzysków” z wierzytelności, nabytych w ramach pakietu wierzytelności oraz sposobu i momentu rozliczania jako kosztów podatkowych wydatków związanych z dochodzeniem wierzytelności, powstałych po ich nabyciu przez Wnioskodawcę.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 11 marca 2021 r. (data wpływu 12 marca 2021 r.), uzupełnionym 17 marca 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie:
- sposobu rozliczania wskazanych we wniosku „odzysków” z wierzytelności, nabytych w ramach pakietu wierzytelności – jest prawidłowe,
- sposobu i momentu rozliczania jako kosztów podatkowych wydatków związanych z dochodzeniem wierzytelności, powstałych po ich nabyciu przez Wnioskodawcę – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 marca 2021 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie sposobu rozliczania wskazanych we wniosku „odzysków” z wierzytelności, nabytych w ramach pakietu wierzytelności oraz sposobu i momentu rozliczania jako kosztów podatkowych wydatków związanych z dochodzeniem wierzytelności, powstałych po ich nabyciu przez Wnioskodawcę.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Wnioskodawca”) jest polskim rezydentem podatkowym i prowadzi działalność na rynku finansowym w zakresie inwestycji i zarządzania wierzytelnościami. Wnioskodawca nabył na własny rachunek i własne ryzyko wierzytelności od wierzycieli pierwotnych. Nabyte wierzytelności są wierzytelnościami wynikającymi z umów pożyczek konsumenckich. Wnioskodawca po nabyciu wierzytelności wchodzi w prawa i obowiązki wierzyciela pierwotnego, przejmując ryzyko związane z ich egzekwowaniem.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right